ForsidenPolitikkInternasjonaltFN og ungdomsdelegateneTidligere ungdomsdelegater

Kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen var ungdomsdelegat til FN gjennom LNU i 2005. Foto: Høyre

Tidligere ungdomsdelegater

Her er en liste over tidligere ungdomsdelegater til FN.

LNU har siden 1971 samarbeidet med Utenriksdepartementet om sende ungdommer som offisielle deltakere i den norske delegasjonen til FNs generalforsamling. I tillegg til dette har vi i senere år også sendt ungdomsdelegater til klimatoppmøter og andre FN-møter og prosesser.

Delegater til FNs generalforsamling

1971: Svein Sundsbø (Senterungdommen) og Arne Treholt (AUF)

1972: Thorleif Egeland (Kristelig Folkepartis Ungdom) og Terje I. Olson (AUF)

1973: Per-Kristian Foss (Unge Høyres Landsforbund)

1974: Knut Ringstad (Unge Venstre)

1975: Jarle Braut (Norges Bygdeungdomslag) og Thorbjørn Jagland (AUF)

1976: Steinar Juel (Senterungdommen) og Bjørn Svensen (Norges speiderforbund)

1977: Janis Bjørn Kanavin (Europeisk ungdom) og Geir I. Mykletun (Kristelig Folkepartis Ungdom)

1978: Helge Jenssen (ANSA) og Rune Selj (Unge Høyre)

1979: Jens Helgebostad (KFUM-Speiderne) og Torill Johnsen (AUF)

1980: Siri Bjerke (LNUs styre), Frank Robert Hübenbecker (Misjonsforbundets Ungdom) og Erik Solheim (Sosialistisk Ungdom)

1981: Magne Enger (Norges Gymnasiastsamband) og Aud Lise Norheim (Unge Venstre)

1982: Dag Endal (Norges Godtemplar Ungdomsforbund) og Sveinung Lunde (Unge Høyre)

1983: Jarle Skjørestad (Senterungdommen) og Kristin Aase (Kristelig Folkepartis Ungdom)

1984: Margunn Drivenes (Noregs Ungdomslag) og Jens Stoltenberg (AUF)

1985: Kristin Halvorsen (Sosialistisk Ungdom) og Johann Rasmussen (Norges speiderforbund)

1986: Kai G. Henriksen (Unge Høyre) og Mildrid Solholm (Norges Kristelige Ungdomsforbund)

1987: Marit Arnstad (Senterungdommen) og Erling Chr. Nøttåsen (Norges Musikkorpsforbund)

1988: Guro Fjellanger (Unge Venstre) og Rune Øygard (Norges Bygdeungdomslag)

1989: Turid Birkeland (AUF) og Tor Arne Gangsø (Noregs Ungdomslag)

1990: Tor Eigil Hodne (Europeisk Ungdom) og Berit Aalborg (Kristelig Folkepartis Ungdom)

1991: Lisbet Rugtvedt (Sosialistisk Ungdom) og Knut Storberget (Norges Godtemplar Ungdomsforbund)

1992: Jan Tore Sanner (Unge Høyre) og Kjersti Thoen (Norges KFUK-M)

1993: Håkon Haugli (Youth for Understanding) og Anne-Cathrine Hjertaas (Framfylkingen)

1994: Rut Krüger Giverin (Norsk Studentunion) og Per Tore Woie (Unge Venstre)

1995: Inge Bartnes (Senterungdommen) og Ingrid Nordbø (Norges speiderforbund)

1996: Trine Skei Grande (Norges Bygdeungdomslag) og Hanne Hagtvedt Vik (Sosialistisk Ungdom)

1997: Håvard Grønli (Norges KFUK-M), Anniken Huitfeldt (AUF) og Stine Svarva (Europeisk Ungdom)

1998: John Inge Løvdahl (Kristelig Folkepartis Ungdom) og Dag Reidar Seiffert (Norges Handikapforbunds Ungdom)

1999: Maria Bjørdal (Det Norske Misjonsselskap) og Jon Ragnar Aarseth (Unge Høyre)

2000: Hege Yli Melhus (ANSA) og Espen Ophaug (Unge Venstre)

2001: Marte Haabeth Grindaker (Juvente) og Anne Beathe Kristiansen (Senterungdommen)

2002: Christoffer Grønstad (Norges Bygdeungdomslag) og Kari Anne Moe (Sosialistisk Ungdom)

2003: Gry Larsen (AUF) og  Finn Myrstad (CISV)

2004: Hedda Haakestad Langemyr (Ungdom mot EU) og Per Steinar Osmundnes (KrFU)

2005: Torbjørn Røe Isaksen (Unge Høyre) og Victoria Uwonkunda (Norsk studentunion)

2006: Lars-Henrik Michelsen (Unge Venstre) og Kathrine Sund (SAIH)

2007: Erlend Fuglum (Senterungdommen) og Marianne Nerland (Press)

2008: Petter Hojem (Skeiv Ungdom) og Ingrid Grov Mannsverk (Sosialistisk Ungdom)

2009: Jens Kihl (Norsk Målungdom) og Julie Lødrup (AUF)

2010: Elisabeth Løland (KrFU) og Magnus Malnes (NSO)

2011: Jon André Hvoslef-Eide (Changemaker) og Julie Midtgarden Remen (Unge Høyre)

2012: Andreas Skjæret (Unge Venstre) og Åshild Marie Vige (Skeiv Ungdom)

2013: Usman Mustaq (Norsk Medisinstudentforening) og Rode Margrete Skullerud (KrFU)

2014: Maria Kristine Göthner (Unge Høyre) og Adrian Lorentsson (Mental Helse Ungdom)

2015: Inga Marie Nymo Riseth (SAIH) og Erling Laugsand (Senterungdommen)

2016: Margrete Bjørge Katanasho (Press) og Jarle Aarbakke Tollaksen (KrFU)

Delegater til klimatoppmøter (COP)

2009: Malin Jacob (Natur og Ungdom)

2010: Markus Nilsen Rotevatn (Changemaker)

2011: Kari-Anne Isaksen (Spire)

2013: Marita Haug (Kristen Idrettskontakt)

2014: Ingrid Verne (Changemaker)

2015: Naomi Røkkum (Unge Venstre)

2016: Mathilde Emilie Thue (Norges KFUK-KFUM)

Delegater til andre FN-møter og -prosesser

2007: Jens Kihl (Norsk Mållungdom), UNESCO

2008: Kristoffer Sundøy (Noregs Mussikkorps Forbund), UN Habitat

2009: Magnus Malnes (NSO), UNESCO

2009: Helena Gonzales Lindberg (Changemaker), UN Habitat

2010: Elin Bernstad Mortensen (CISV), UN Habitat

2011: Janne Nygaard (Norsk Målungdom), UNESCO

2011: Anette Remme (SAIH), UNAIDS

2011: Knut Sverre (Røde Kors Ungdom), UN Habitat

2012-2013: Lise Weltzien (Spire), Urbanisering

2013: Hanne Sofie Lindahl (Changemaker), UNESCO

2014: Ragnhild Lunner (Spire), Post 2015

2014-2016: Tone Vesterhus (NSO), UN Habitat

2014: Lars Andre Strøm Arnesen (Youth for understanding), UNESCO

 

Last ned filer

Kontaktpersoner

Topp