Vil du lære mer om hvordan man kan bruke sosiale medier som markedsføringskanal? Hvordan man annonsere i ulike kanaler? Og ikke minst: hvordan produsere godt innhold? Bli med på kurs!
På dette kurset lærer du
- Hvordan annonsere i ulike sosiale medier: Facebook, instagram, snapchat og youtube
- Tips og triks til innholdsproduksjon: Hvordan løfte innholdet ditt med enkle grep.
Slik foregår kurset
Kurset vil foregå over to timer. I første del snakker vi om innholdsproduksjon, ulike typer innhold og de forskjellige sosiale mediene. I del to ser vi på annonsering og hvordan å sette opp en kampanje. Det vil være mulighet for deltakerne å sende inn spørsmål på forhånd eller ta spørsmål underveis i kurset.
Kurset passer for
Kurset passer for deg som er interessert i eller jobber med innholdsproduksjon til sosiale medier og for deg som vil lære mer om annonsering på sosiale medier. Det er ingen krav om at du har kjennskap til annonsering fra før, men det er fint om du har et forhold til innholdsproduksjon.
Kursholder
Kristin Juel Bergflødt, Digital kommunikasjonsrådgiver.
Praktisk informasjon
I utgangspunktet ønsker vi å tilby dette som et fysisk kurs. Vi ser an situasjonen, og dersom smittesituasjonen tilsier det vil vi gjennomføre digitalt kurs på Zoom.
Tirsdag 9. mars, kl.: 10.00-12.00
Det er en fordel om deltakerne har opprettet en annonsekonto på Facebook og snapchat da vi skal gå igjennom disse.
Målgruppe: sentralt tillitsvalgte eller ansatte med ansvar for sosiale medier.
Pris:
Medlemsorganisasjon i LNU: Gratis
Barne- og ungdomsorganisasjon (ikke medlem): 250
Voksenorganisasjon: 500
Påmelding
Personvern
Når du melder deg på kurs oppbevarer vi dine personopplysninger i maksimum et år. Opplysningene lagres i en egen database, og tilgangen er begrenset til de personene som er nødvendige for å kunne gjennomføre kurset. Ved årsskifte sletter vi informasjon som kan knyttes til deg som person, og beholder resten for å kunne lage statistikk om LNUs kursaktivitet.