ForsidenOm LNULNU-styretTidligere styrer

Disse ledet LNU i 2002 og 2003. Leder Alise Narjord sitter foran i midten.

Tidligere styrer

Her finner du tidligere styrer i LNU.

 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

Landsrådet for Norges barne- og ungdomsorganisasjoner (LNU)

2000–2001

  • Lars B. Salvesen (NSU), leiar
  • Ragnhild Bjørge (NU), nestleiar
  • Lars Erik Baugstø (JUV)
  • Astrid Arnslett (EU)
  • Egil Gunnar Husby (KRIK)
  • Dag Reidar Seiffert (NHU)
  • Hilde Lysengen Havro (SUL)
  • Martine Løvold (NSF)
  • Håvard Hugås (NUV)
  • Magnus Bernhardsen (NMU-må)
  • Maria Slørdahl Hjort (NOBU)
  • Thale Kermit (NUK)
  • Torstein Bae (USF)

Varamedlemmer:

  • Egil Elling Ellingsen (IMBU)
  • Alise Narjord (UK)
  • Vegard Thise (SU)

2001–2002

  • Lars Birger Salvesen (NSU), leiar
  • Vegard Thise (SU), nestleiar
  • Hilde Lysengen Havro (SUL)
  • Martine Løvold (NSF)
  • Håvard Hugås (NUV)
  • Magnus Bernhardsen (NMU-må)
  • Maria Slørdahl Hjort (NOBU)
  • Alise Narjord (UK)
  • Magnus Hallaråker (ImF-bua)
  • Lasse Thue (CISV)
  • Mali Hole Skogen (EON)
  • Kristian W. Thaysen (NMU-mi)
  • Øystein M. Lande (FriBU)

Varamedlemmer:

  • Ragnhild Bjørge (NU)
  • Anne Grønsund (StL)
  • Kai Knutsen (EU)

2002–2003

  • Alise Narjord (UK), leiar
  • Vegard Thise (SU), nestleiar
  • Ingvild Melvær Hanssen (N&U)
  • Kristian W. Thaysen (NMU-mi)
  • Mali Hole Skogen (EON)
  • Magnus Hallaråker (IMF-BUA)
  • Lasse Thue (CISV)
  • Øystein M. Lande (FriBU)
  • Eva Kvelland (NUV)
  • Erlend Skårsmoen (PRESS)
  • Odd Naustdal (KrFU)
  • Christoffer Grønstad (NBU)
  • Maria Andersen (USF)

Varamedlemmer:

  • Nicholas Christiansen (NUK)
  • Eivind Myhr (JUV)
  • Guro Hernes (NU)

2003–2004

  • Alise Narjord (UK), leiar
  • Mali Hole Skogen (EON), nestleiar
  • Kristian W. Thaysen (NMU-mi)
  • Christoffer Grønstad (NBU)
  • Eva Kvelland (NUV)
  • Erlend Skårsmoen (PRESS)
  • Ingvild Melvær Hanssen (N&U)
  • Vegard Thise (SU)
  • Maria Andersen (USF)
  • Marta Bivand (NUK)
  • Borgny Kjølstad Grande (SUL)
  • Frode Dal Fjeldavli (EU)
  • Maria Rygge (KFUK-KFUM-s)

Varamedlemmer:

  • Julie Emilsen Bäckstrøm (N4H)
  • Børre Gunnerud (NSF)
  • Marius Seljedal (KrFU)

2004–2005

  • Christoffer Grønstad (NBU), leiar
  • Eivind Vad Petersson (NSU), nestleiar
  • Maria Rygge (KFUM-KFUK-s)
  • Julie Emilsen Bäckstrøm (N4H)
  • Marttin Dalin (N&U)
  • Vegard Thise (SU)
  • Maria Andersen (USF)
  • Frode Dal Fjeldavli (EU)
  • Borgny Kjølstad Grande (SUL)
  • Eili Vigestad Bergen (KFUK-M)
  • Stein Erik Skotkjerra (NBFU)
  • Susanne Rodvelt Hansen (UK)
  • Bjarne Kristoffersen (PRESS)

Varamedlemmer:

  • Siri Aarsland (NMS-U)
  • Toril Berge (NUV)
  • Morten Ellingsen (JUV)

2005–2006

  • Christoffer Grønstad (NBU), leiar
  • Eivind Vad Petersson (NSU), nestleiar
  • Trine Lie Larsen (AUF)
  • Roald Sikveland (NBUF)
  • Inge Carlén (N4F)
  • Maria Rygge (KFUK-KFUM-s)
  • Toril Berge (NUV)
  • Julie Emilsen Bäckstrøm (N4H)
  • Martin Dalin (N&U)
  • Bjarne Kristoffersen (PRESS)
  • Eili Vigestad Berge (KFUK-M)
  • Stein Erik Skotkjerra (NBFU)
  • Susanne Rodvelt Hansen (UK)

Varamedlemmer:

  • Eirik Bogsnes (ANSA)
  • Anders Handberg (UMN)
  • Line Weber Skjærpe (UHL)

2006–2007

  • Christoffer Grønstad (Norges Bygdeungdomslag), leiar
  • Mari Markman (Norsk studentunion), nestleiar
  • Maria Rygge (Norges KFUM-KFUK-speidere)
  • Martin Dalin (Natur og Ungdom)
  • Toril Berge (Norges Unge Venstre)
  • Trine Lie Larsen (Arbeidernes Ungdomsfylking)
  • Roald Sikveland (Norske baptisters barne- og ungdomsforbund)
  • Inge Carlén (Hyperion)
  • Susanne Rodvelt Hansen (Ung Kirkesang)
  • Line Weber Skjærpe (Unge Høyres Landsforbund)
  • Maria Andersen (Ungdommens Sjakkforbund)
  • Bjarne Dæhli (Europeisk Ungdom)
  • Morten Edvardsen (Senterungdommen)

Varamedlemmer:

  • Lene Haus (De unges orkesterforbund)
  • Janne Nielsen (Frelsesarmeens barn og unge)
  • Christine Øverli Eriksen (Ungdom mot EU)

2007–2008

  • Bjarne Dæhli (Europeisk Ungdom), leiar
  • Mari Markman (Norsk Studentunion), nestleiar
  • Inge Carlén (Hyperion)
  • Lene Haus (De Unges Orkesterforbund)
  • Martin Dalin (Natur og Ungdom)
  • Maria Andersen (Ungdommens Sjakkforbund)
  • Morten Edvardsen (Senterungdommen)
  • Susanne Rodvelt Haugland (Ung Kirkesang)
  • Line Weber Skjærpe (Unge Høyres Landsforbund)
  • Benjamin Rønsen (Kristelig Folkepartis Ungdom)
  • Marte Haabeth Grindaker (Juvente)
  • Martin V. Østerdal (Elevorganisasjonen)
  • Christine Øverli Eriksen (Ungdom mot EU)

Varamedlemmer:

  • Marius Aardal (4H Norge)
  • Anne Bjerke (Norges Unge Venstre)
  • Kristoffer Sundøy (Norges Musikkorps Forbund)

2008–2009

  • Bjarne Dæhli (Europeisk Ungdom), leiar
  • Lene Haus (De Unges Orkesterforbund ) , nestleiar
  • Inge Carlén (Hyperion)
  • Marte Haabeth Grindaker (Juvente)
  • Martin V. Østerdal (Elevorganisasjonen)
  • Christine Øverli Eriksen (Ungdom mot EU)
  • Anne Bjerke (Norges Unge Venstre)
  • Kristoffer Sundøy (Norges Musikkorps Forbund)
  • Lars Hellerdal (Norges KFUK-KFUM)
  • Signhild Stave Samuelsen (Senterungdommen)
  • Marius Aardal (4H Norge)
  • Jens Kihl (Norsk Målungdom)
  • Anette Gordner Guldahl (Norges Speiderforbund og KFUK-KFUM-speiderne)

Varamedlemmer:

  • Liv Marie Hofseth (Ung kirkesang)
  • Benjamin Rønsen (Kristelig Folkepartis Ungdom)

2009–2010

  • Bjarne Dæhli (Europeisk Ungdom), leder
  • Martin V. Østerdal (Elevorganisasjonen), nestleder
  • Anne Bjerke (Norges Unge Venstre)
  • Marte Haabeth Grindaker (Juvente)
  • Anette Gordner Guldahl (Norges Speiderforbund og KFUK-KFUM-speiderne)
  • Lars Hellerdal (Norges KFUK-KFUM)
  • Kristoffer Sundøy (Norges Musikkorps Forbund)
  • Marius Aardal (4H Norge)
  • Signhild Stave Samuelsen (Senterungdommen)
  • Cathrine Eide Risdal (Kristelig folkepartis ungdom)
  • Erlend Sand Bruer (Hyperion)
  • Gunhild Grande Stærk (Frikirkens Barn og Unge)
  • Yassin Azari (LAWAN – Det Kurdiske Ungdomsforbundet)

Varamedlemmer:

  • Elin Maria L’Estrange (Ungdom mot EU)
  • Liv-Heidi Pedersen (AFS Norge)
  • Ole Aleksander Østhassel (Ung kirkesang)

2010–2011

  • Bjarne Dæhl (Europeisk Ungdom), Leder
  • Martin V. Østerdal (Elevorganisasjonen), Nestleder
  • Erlend Sand Bruer (Hyperion)
  • Gunhild Grande Stærk (Frikirkens Barn og Unge)
  • Ane Norgård Brohaug (Natur og Ungdom)
  • Signhild Stave Samuelsen (Senterungdommen)
  • Jens Kihl (Norsk Målungdom)
  • Kristian Sveinall Øgaard (Kristen Idrettskontakt)
  • Jan Thomas Hagen (Frelsesarmeens Barn og Unge)
  • Nermina Isabegovic (Stecak)
  • André Skeie (CISV Norge)
  • Cathrine Eide Risdal (Kristelig folkepartis ungdom)
  • Kamile Gursel (Norges Tyrkiske Ungdomsforening)

Varameldemmer:

  • Magnus Ofstad Malnes (Norsk Studentunion (nå NSO))
  • Magnus Rynning Nielsen (Norges KFUK-KFUM-Speidere)
  • Elizabeth Toft Erichsen (Norges Unge Venstre)

2011–2012

  • Gunhild Grande Stærk, leder (FriBU)
  • Erlend Sand Bruer, nestleder (Hyperion – N4F)
  • André Skeie (CISV)
  • Ane Norgård Brohaug (Natur og Ungdom)
  • Bård Skaar Viken (Europeisk Ungdom)
  • Kristian Sveinall Øgaard (Kristen Idrettskontakt)
  • Jan Thomas Hagen (FABU)
  • Elizabeth Toft Erichsen (Unge Venstre)
  • Nermina Isabegovic (Stecak)
  • Kamile Gursel (Norges Tyrkiske Ungdomsforening)
  • Ole Aleksander Østhassel (Ung Kirkesang)
  • Tonje Brenna (AUF)
  • Christine Storø (ANSA)

Varamedlemmer:

  • Magnus Rynning Nielsen (Norges KFUK-KFUM-speidere)
  • Lars Blom (Norges Unge Katolikker)
  • Tiril Alsker Krogh (AFS Norge)

2012 – 2013

  • Gunhild Grande Stærk, leder (FriBU)
  • Bård Skaar Viken, nestleder (Europeisk Ungdom) Jan Thomas Hagen (Spire)
  • Elizabeth Toft Erichsen (Unge Venstre)
  • Ole Aleksander Østhassel (Ung Kirkesang)
  • Christine Storø (ANSA)
  • Mikal Kvamsdal (Hyperion)
  • Bo Alexander Granbo (Elevorganisasjonen)
  • Edvin Søkvik (AUF)
  • Elin Maria Stabbetorp (4H)
  • Stian Seland (Norges Speiderforbund)
  • Sigrid Rege Gårdsvoll (Acta)
  • Ina Bjørnerå (Natur og Ungdom)

Varamedlemmer:

  • Irene Drotterud (PRESS – Redd Barna Ungdom)
  • Naresh Sugandiran (Norsk Medisinstudentforening)
  • Solveig Marie Claussen (Ny Generasjon)

2013–2014

  • Stian Seland, leder (Norges Speiderforbund)
  • Magnus Malnes, nestleder (Norsk studentorganisasjon)
  • Åshild Marie Vige (Skeiv Ungdom)
  • Sigrid Rege Gårdsvoll (Acta)
  • Ina Bjørnrå (Natur og Ungdom)
  • Mikal Kvamsdal (Hyperion)
  • Bo Alexander Granbo (Elevorganisasjonen)
  • Edvin Søvik (AUF)
  • Elin Maria Stabbetorp (4H Norge)
  • Hilde Vedvik Thomassen (Norges Musikkorpsforbund)
  • Bjørn Boman Rinde (NCFU)
  • Andreas Borud (Elevorganisasjonen)
  • Helge Nylenna (Norges KFUK-KFUM)

Varamedlemmer:

  • Irene Drotterud (Press)
  • Mari Strømsvåg (ANSA)
  • Dler Khurshidi (Yiketi Lawan)

2014–2015

  • Stian Seland, leder (Norges Speiderforbund)
  • Åshild Marie Vige, nestleder (Skeiv Ungdom)
  • Sigrid Rege Gårdsvoll (Acta)
  • Fredrik Vaaheim (Hyperion – Norsk forbund for fantastiske fritidsinteresser)
  • Ina Bjørnrå (Natur og Ungdom)
  • Hilde Vedvik Thomassen (Norges Musikkorpsforbund)
  • Bjørn Boman Rinde (NCFU)
  • Helge Nylenna (Norges KFUK-KFUM)
  • Mari Strømsvåg (ANSA)
  • Rode Margrethe Skullerud (Frikirkens barn og unge)
  • Benedikte Kise (Europeisk Ungdom)
  • Aleksander Eilertsen (Sosialistisk Ungdom)
  • Daniel Heggelid Rugaas (Unge Venstre)
  • Kristin Baumann Marthinsen (LNU, ansattes representant)

Varamedlemmer:

  • Pål Thygesen (Grønn ungdom)
  • Oda Renate Nødtvedt (ANSA)
  • Even Aleksander Hagen (Arbeidernes ungdomsfylking)

2015-2016

  • Stian Seland, leder (Norges Speiderforbund)
  • Åshild Marie Vige, nestleder (Skeiv Ungdom)
  • Sigrid Rege Gårdsvoll (Acta) 
  • Fredrik Vaaheim (Hyperion – Norsk forbund for fantastiske fritidsinteresser)
  • Mari Strømsvåg (ANSA)
  • Rode Margrethe Skullerud (Frikirkens barn og unge)
  • Benedikte Kise (Europeisk Ungdom)
  • Aleksander Eilertsen (Sosialistisk Ungdom)
  • Daniel Heggelid Rugaas (Unge Venstre)
  • Birgitte Moe Olsen (Misjonsforbundet Ung)
  • Tora Voll Dombu (Norges bygdeungdomslag)
  • Kristoffer Kinge (SAIH)
  • Benjamin Skiaker Myrstad (Elevorganisasjonen)
  • Espen Aleksander Evjenth (ansattes representant)

Varamedlemmer:

  • Pål Thygesen (Grønn ungdom)
  • Bjørn Boman Rinde (NCFU)
  • Kai Steffen Østensen (Ung kirkesang)

2016-2017

  • Stian Seland, leder (Norges Speiderforbund)
  • Rode Hegstad, nestleder (Frikirkens barn og unge)
  • Benjamin Skiaker Myrstad, nestleder (Elevorganisasjonen)
  • Fredrik Vaaheim (Hyperion – Norsk forbund for fantastiske fritidsinteresser)
  • Karoline Steen Nylander (Press)
  • Åsa Kjølberg Moen (Ungdom mot EU)
  • Aleksander Eilertsen (Sosialistisk Ungdom)
  • Mari Byrknes (Ung i kor)
  • Tora Voll Dombu (Norges bygdeungdomslag)
  • Espen Aleksander Evjenth (ansattes representant)

Varamedlemmer:

  • Birgitte Moe Olsen (Misjonsforbundet Ung)
  • Hilde Sandvær (Norges Musikkorps forbund)

2017-2018

  • Rode Margrete Hegstad, leder (Frikirkens barn & unge)
  • Benjamin Skiaker Myrstad, nestleder (Elevorganisasjonen)
  • Hilde Sandvær, nestleder (Norges Musikkorps Forbund)
  • Ann Helen Skaanes (Unge Venstre)
  • Åsa Kjølberg Moen, styremedlem (Ungdom mot EU)
  • Karoline Steen Nylander (Press)
  • Mari Byrknes, styremedlem (Ung i Kor)
  • Tor-Martin Torbergsen (AUF)
  • Simon Skjerven (Hyperion)
  • Svend Aspaas (KRIK – Kristen idrettskontakt)

Varamedlemmer:

  • Agnes Skagemo (Søndagsskolen)
  • Maren Hald Bjørgum (ANSA)
Topp