Til hovedinnhold
Foto: KFUK-KFUM

Hjelp, jeg skal arrangere sommerleir

xxx
15.02.2024 (16:00 – 18:00)

Sommerleir er ofte selve hjertet i en organisasjon, men det er også ofte det største prosjektet i organisasjonen i løpet av året. Det er mange biter som skal falle på plass. Skal din organisasjon holde sommerleir til sommeren og er dere litt usikre på om dere har helt kontroll? Kom på kurs hos oss.

I løpet av dette kurset vil vi gå igjennom noen av de ulike elementene en organisasjon bør tenke igjennom i forbindelse med sommerleir. Kurset vil basere seg på erfaringsutveksling og spørsmål og svar fra deltakerne.

På dette kurset kan vi gå igjen tema som:  

  • Ansvarsfordeling 
  • Program  
  • Praktisk gjennomføring (f.eks beregning av mat)  
  • Oversikt over kjøreregler/rammer.  

Nøyaktig hvilke tema vi dykker inn i er avhengig av hva de som deltar på kurset ønsker.
Dette kurset vil ikke gå inn på beredskap og rammer for en trygg sommerleir, dette er et eget kurs i kursrekka. 

Slik foregår kurset 

Vi vil ta utgangspunkt i de planer organisasjonen allerede har for årets leir, samt spørsmål deltakerne sender inn på forhånd. Melder du deg på vil du få en e-post med beskjed om å sende inn spørsmål i forkant av kurset. Det er også forventet at du har med deg noe påbegynt arbeid for planleggingen av leir hos din organisasjon.

Vet du hvilke spørsmål du har allerede nå kan du sende en mail til kurs@lnu.no  

Kurset passer for 

Dette kurset passer for sommerleiransvarlige og de som skal jobbe med arrangering av leir i organisasjonen. Kurset er åpent både for deg som har arrangert sommerleir mange ganger, og deg som skal arrangere for første gang.  

Kursholder 

Ingrid Louise Grøntvedt, organisasjonsrådgiver
Ingebjørg Flyum Bjørlo, organisasjonsrådgiver 

Praktisk informasjon

Dette er et fysisk kurs. Kurset holdes 15.februar kl.16:00-18:00 i LNUs lokaler på Tøyen.  

Målgruppe

Kurset er åpent for alle.  

Påmelding