På dette kurset vil du lære en strategisk og målrettet metode for å tilnærme seg og jobbe aktivt med rekruttering. En medlemsgruppe kan være variert, og man kan bli medlem i en organisasjon av ulike grunner. Dette er viktig å være klar over når man skal rekruttere. Hvem vil vi nå? Hvorfor skal de bli medlem? Hvordan skal vi kommunisere med nye medlemmer og vedlikeholde medlemskapene? Dette er spørsmål vi ønsker å diskutere på kurset.
Dette er del 1 av kurspakke rekruttering. Del 2 er hvordan man bygger opp og styrker lokallag, 25.mars.Del 3 i kurspakken er mangfoldig rekruttering, 3.juni. Vi anbefaler å delta på hele kursrekken dersom man har anledning.
Kurset passer for alle i frivillige organisasjoner som ønsker å lære mer om rekruttering som et strategisk verktøy. Kurset krever ingen forkunnskaper.
Kurset vil være en kombinasjon av foredrag, erfaringsutveksling og gruppeoppgaver. Vi vil be deltakerne om å ta med seg sin organisasjons strategi for vekst, formålsparagraf eller andre dokumenter om vekst og rekruttering. Vi skal i fellesskap utarbeide en målplan som kursdeltakerne kan ta med seg tilbake til sin organisasjon.

Magnus Heltne, Vekst- og organisasjonsutviklingsrådgiver KFUK-KFUM-speiderne. Magnus jobber med vekst på nasjonalt nivå, gruppeutvikling og med oppstarts grupper i KFUK-KFUM speideren.
Benedicte Falck, Organisasjonsrådgiver kompetanse, organisasjonsutvikling og bærekraft i LNU. Benedicte har flere års erfaring med rekrutteringsarbeid hvor hun har jobbet med vekst, oppstart av lokallag og medlemspleie.
Praktisk informasjon
Dato: 10.03.26
Tid: kl. 14:00-16:30,
Praktisk om bygget:
Praktisk om kurset:
Fristen for avmelding er 48 timer før kursdagen.
Ta kontakt med benedicte@lnu.no om du har noen spørsmål til kurset eller behov for tilrettelegging.