Til hovedinnhold
Historie

Tidligere ungdomsdelegater

LNU har siden 1971 samarbeidet med Utenriksdepartementet om sende ungdommer som offisielle deltakere i den norske delegasjonen til FNs generalforsamling. I tillegg til dette har vi i senere år også sendt ungdomsdelegater til klimatoppmøter og andre FN-møter og prosesser.

Delegater til andre FN-møter og -prosesser

2017: Jakob Bergvik Aure, CSW

2016: Ane Kollen Evenmoe, Bærekraftig utvikling

2014: Lars Andre Strøm Arnesen (Youth for understanding), UNESCO

2014-2016: Tone Vesterhus (NSO), UN Habitat

2014: Ragnhild Lunner (Spire), Post 2015

2013: Hanne Sofie Lindahl (Changemaker), UNESCO

2012-2013: Lise Weltzien (Spire), Urbanisering

2011: Knut Sverre (Røde Kors Ungdom), UN Habitat

2011: Anette Remme (SAIH), UNAIDS

2011: Janne Nygaard (Norsk Målungdom), UNESCO

2010: Elin Bernstad Mortensen (CISV), UN Habitat

2009: Helena Gonzales Lindberg (Changemaker), UN Habitat

2009: Magnus Malnes (NSO), UNESCO

2008: Kristoffer Sundøy (Noregs Mussikkorps Forbund), UN Habitat

2007: Jens Kihl (Norsk Mållungdom), UNESCO

Delegater til klimatoppmøter (COP)

2018: Mari Hasle Einang (Changemaker)

2017: Matilde Solberg Clemetsen (Spire)

2016: Mathilde Emilie Thue (Norges KFUK-KFUM)

2015: Naomi Røkkum (Unge Venstre)

2014: Ingrid Verne (Changemaker)

2013: Marita Haug (Kristen Idrettskontakt)

2011: Kari-Anne Isaksen (Spire)

2010: Markus Nilsen Rotevatn (Changemaker)

2009: Malin Jacob (Natur og Ungdom)

 

 

Delegater til FNs generalforsamling

2019    Rahman Chaudhry (Elevorganisasjonen) og Amalie Gunnufsen (Unge Høyre)

2018    Amanda Gran (ANSA) og Bjør Kristian Svendsrud (FpU)

2017    Maria Moe (KrFU) og Daniel Overskott (NKSS Laget)

2016    Margrete Bjørge Katanasho (Press) og Jarle Aarbakke Tollaksen (KrFU)

2015    Inga Marie Nymo Riseth (SAIH) og Erling Laugsand (Senterungdommen)

2014    Maria Kristine Göthner (Unge Høyre) og Adrian Lorentsson (Mental Helse Ungdom)

2013    Usman Mustaq (Norsk Medisinstudentforening) og Rode Margrete Skullerud (KrFU)

2012    Andreas Skjæret (Unge Venstre) og Åshild Marie Vige (Skeiv Ungdom)

2011    Jon André Hvoslef-Eide (Changemaker) og Julie Midtgarden Remen (Unge Høyre)

2010    Elisabeth Løland (KrFU) og Magnus Malnes (NSO)

2009    Jens Kihl (Norsk Målungdom) og Julie Lødrup (AUF)

2008    Petter Hojem (Skeiv Ungdom) og Ingrid Grov Mannsverk (Sosialistisk Ungdom)

2007    Erlend Fuglum (Senterungdommen) og Marianne Nerland (Press)

2006    Lars-Henrik Michelsen (Unge Venstre) og Kathrine Sund (SAIH)

2005    Torbjørn Røe Isaksen (Unge Høyre) og Victoria Uwonkunda (Norsk studentunion)

2004    Hedda Haakestad Langemyr (Ungdom mot EU) og Per Steinar Osmundnes (KrFU)

2003    Gry Larsen (AUF) og  Finn Myrstad (CISV)

2002    Christoffer Grønstad (Norges Bygdeungdomslag) og Kari Anne Moe (Sosialistisk Ungdom)

2001    Marte Haabeth Grindaker (Juvente) og Anne Beathe Kristiansen (Senterungdommen)

2000    Hege Yli Melhus (ANSA) og Espen Ophaug (Unge Venstre)

1999    Maria Bjørdal (Det Norske Misjonsselskap) og Jon Ragnar Aarseth (Unge Høyre)

1998    John Inge Løvdahl (Kristelig Folkepartis Ungdom) og Dag Reidar Seiffert (Norges Handikapforbunds Ungdom)

1997    Håvard Grønli (Norges KFUK-M), Anniken Huitfeldt (AUF) og Stine Svarva (Europeisk Ungdom)

1996    Trine Skei Grande (Norges Bygdeungdomslag) og Hanne Hagtvedt Vik (Sosialistisk Ungdom)

1995    Inge Bartnes (Senterungdommen) og Ingrid Nordbø (Norges speiderforbund)

1994    Rut Krüger Giverin (Norsk Studentunion) og Per Tore Woie (Unge Venstre)

1993    Håkon Haugli (Youth for Understanding) og Anne-Cathrine Hjertaas (Framfylkingen)

1992    Jan Tore Sanner (Unge Høyre) og Kjersti Thoen (Norges KFUK-M)

1991    Lisbet Rugtvedt (Sosialistisk Ungdom) og Knut Storberget (Norges Godtemplar Ungdomsforbund)

1990    Tor Eigil Hodne (Europeisk Ungdom) og Berit Aalborg (Kristelig Folkepartis Ungdom)

1989    Turid Birkeland (AUF) og Tor Arne Gangsø (Noregs Ungdomslag)

1988    Guro Fjellanger (Unge Venstre) og Rune Øygard (Norges Bygdeungdomslag)

1987    Marit Arnstad (Senterungdommen) og Erling Chr. Nøttåsen (Norges Musikkorpsforbund)

1986    Kai G. Henriksen (Unge Høyre) og Mildrid Solholm (Norges Kristelige Ungdomsforbund)

1985    Kristin Halvorsen (Sosialistisk Ungdom) og Johann Rasmussen (Norges speiderforbund)

1984    Margunn Drivenes (Noregs Ungdomslag) og Jens Stoltenberg (AUF)

1983    Jarle Skjørestad (Senterungdommen) og Kristin Aase (Kristelig Folkepartis Ungdom)

1982    Dag Endal (Norges Godtemplar Ungdomsforbund) og Sveinung Lunde (Unge Høyre)

1981    Magne Enger (Norges Gymnasiastsamband) og Aud Lise Norheim (Unge Venstre)

1980    Siri Bjerke (LNUs styre), Frank Robert Hübenbecker (Misjonsforbundets Ungdom) og Erik Solheim (Sosialistisk Ungdom)

1979    Jens Helgebostad (KFUM-Speiderne) og Torill Johnsen (AUF)

1978    Helge Jenssen (ANSA) og Rune Selj (Unge Høyre)

1977    Janis Bjørn Kanavin (Europeisk ungdom) og Geir I. Mykletun (Kristelig Folkepartis Ungdom)

1976    Steinar Juel (Senterungdommen) og Bjørn Svensen (Norges speiderforbund)

1975    Jarle Braut (Norges Bygdeungdomslag) og Thorbjørn Jagland (AUF)

1974    Knut Ringstad (Unge Venstre)

1973    Per-Kristian Foss (Unge Høyres Landsforbund)

1972    Thorleif Egeland (Kristelig Folkepartis Ungdom) og Terje I. Olson (AUF)

1971    Svein Sundsbø (Senterungdommen) og Arne Treholt (AUF)

 

Kontaktperson

Silje Brekke Bakken

Politisk rådgiver, internasjonale spørsmål
994 55 351